Wiosna 2012

W dniach 17-26 maja 2012r. odbyła się wycieczka uczniów Publicznego Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Noblistów polskich do Anglii w ramach projektu Comenius „Singing is saying”. Wyjazd był pełen atrakcji, które uczniowie na pewno zapamiętają na długo. Uczniowie spędzili kilka dni w szkole Rednock School w mieście Dursley, gdzie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z chemii, dramy, gotowania oraz wychowania fizycznego. Ponadto, pracowali nad przygotowaniem koncertu finałowego kończącego projekt. Koncert odbył się w sobotę 19 maja i trwał 3 godziny. Było to niesamowite przeżycie zarówno dla naszych uczniów, jak również dla naszych angielskich przyjaciół. Koncert obfitował w mnóstwo emocji, od śmiechu do łez. Uczniowie z obydwu krajów zaśpiewali wiele piosenek w języku polskim i angielskim. Ponadto, uczniowie z Polski zatańczyli taniec narodowy czyli poloneza, co zrobiło ogromne wrażenie na publiczności. Finałem tego koncertu było wspólne zaśpiewanie piosenki:” Singing is saying”, która została stworzona specjalnie jako ukoronowanie współpracy w ramach projektu Comenius. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacja na stojąco.

Wyjazd oprócz uczestniczenia w zajęciach obfitował w wiele wycieczek, m.in. do pięknego miasta Bath, do Bristolu, Liverpoolu oraz do stolicy Anglii – Londynu, gdzie mieliśmy okazję zwiedzenia Natural History Museum oraz wycieczkę na London Eye i okazję podziwiania panoramy Londynu. Ten wyjazd kończy 2 –letni Project Comenius :”Singing is saying”, dlatego pożegnanie obfitowało w wiele łez, ale miejmy nadzieję ,że to nie jest koniec współpracy.

Relacja uczennicy klasy 2c OLGI KRÓLICKIEJ

Wymiana ze szkołą Rednock okazała się sukcesem i bardzo ciekawym doświadczeniem. Oprócz nauki i ćwiczenia języka, odbyliśmy wiele podróży w ciekawe miejsca takie jak Bath, Londyn czy Bristol. Poznaliśmy wielu nowych ludzi – zaskoczyła nas ich gościnność i sympatia. Nawiązaliśmy wiele nowych przyjaźni . Już po kilku dniach od wyjazdu zaczęliśmy tęsknić za nowymi przyjaciółmi, a moment pożegnania był naprawdę wzruszający. Podobało nam się wszystko; jedzenie, atmosfera, ludzie. Poznaliśmy zwyczaje Anglików, ich codzienne zajęcia. Żałujemy, że spędziliśmy z nimi tylko kilka dni i nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Harmonogram wizyty - Maj 2012

Czwartek, 17.V.

13:55 przylot na lotnisko Liverpool i przejazd autobusem do Rednock około 17:00. Wieczór spędzony u rodzin gospodarzy.

Piątek, 18.V.

Cały dzień w szkole Rednock, przygotowania do sobotniego koncertu w ramach zajęć muzyki. Wspólny lunch w szkole. Wieczór spędzony u rodzin gospodarzy.

Sobota 19.V.

Dzień spędzony z rodzinami gospodarzy. Wieczorem – uroczysty koncert finałowy i nagranie.

Niedziela 20.V.

Dzień spędzony z rodzinami gospodarzy.

Poniedziałek 21.V.

Uczniowie z Polski biorą udział w lekcjach i zajęciach w szkole w Rednock. Wspólny lunch w szkole. Wieczorem – gra w kręgle.

Wtorek 22.V.

Wycieczka do Bath. Powrót 3:45

Środa 23.V.

Wspólna wycieczka polskich i angielskich uczniów do Londynu. Wyjazd autokarem o 8:40. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, pałacu Buckingham i London Eye. Powrót do Rednock około 19:45.

Czwartek 24.V.

Wizyta uczniów z Polski w Berkeley Castle. Spacer po Deer Park, powrót do szkoły pod koniec zajęć i późny lunch. Ostatni wieczór spędzony u rodzin gospodarzy.

Piątek 25.V.

Pożegnanie i wyjazd z Rednock do Liverpool. Zakupy w Manchester Trafford Centre. Przyjazd do hotelu Liverpool International Inn. Wieczorny spacer do centrum miasta. Kolacja o 19:00.

Sobota 26.V.

Śniadanie w International, check-out. Wizyta w Speke Hall Tudor Mansion (10:30-12:00).Przyjazd na lotnisko Liverpool, wylot 14:25.