Gościnne mury naszej szkoły

15 kwietnia gościliśmy emerytowanych nauczycieli z Ostrołęki. Spotkanie było świetną okazją, by pedagodzy w stanie spoczynku bliżej przyjrzeli się pracy współczesnej szkoły.

Po przywitaniu i poczęstunku nadszedł czas na zwiedzanie. Członkowie RSU z entuzjazmem oprowadzali zainteresowanych po budynku naszego gimnazjum. Zawitali do sal językowych i pracowni, którym patronują poszczególni nobliści. Wspólny spacer po placówce stał się dla gości okazją do wspomnień. Seniorzy z dumą opowiadali o swojej pasji, ale także o tym, że nie wyobrażają sobie życia bez młodzieży.
Po zapoznaniu z historią szkoły i aktualną jej działalnością, w tym aktywnością RSU, wszyscy wzięli udział w koncercie, który odbył się na szkolnej hali. Występ cieszącej się wysoką renomą Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego zachwycił wszystkich słuchaczy.
Natalia Gadomska