W ramach projektu "Poznajemy zawody naszych rodziców" w dniu 30 września uczniowie klasy Id i 3b uczestniczyli w spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Przypomniano numery alarmowe i sposoby wzywania pomocy.
W trakcie spotkania najmłodsi mogli obejrzeć wyposażenie, jakim posługują się policjanci oraz zasiąść za kierownicą radiowozu i włączyć samodzielnie sygnały. Mogli również zobaczyć jak wygląda praca technika kryminalnego i zrobić sobie samodzielnie daktyloskopię.
Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Dziękujemy za zorganizowanie spotkania asp.szt. Krzysztofowi Błaszczakowi.