Z życia Gromady Zuchowej...

W poniedziałek, 11.04.2022 r. naszą zbiórkę rozpoczął zuch Janek odczytując LIST , który zostawił dla nas w sekretariacie naszej szkoły... ZAJĄC WIELKANOCNY!!!
Zajączek, który bardzo lubi wszystkie dzieci postanowił w tym roku zajrzeć do Przasnyskiej "Trójki" i sprawdzić, czy "Orliki" wzorowo pełnią zuchowe obowiązki.
Ponieważ nie jesteśmy zwyczajnymi uczniami, a przyszłymi Harcerzami SP3 Przasnysz - Zając wpadł na pomysł, aby nieco utrudnić nam spotkanie z jego "Zajączkową Osobistością" i zostawił na terenie całej szkoły strzałki i znaki, które miały nam wskazać do niego właściwą drogę.
Po wysłuchaniu treści listu , podekscytowani i ciekawi nowej przygody razem z naszą Drużynową, druhną Karoliną, natychmiast wyruszyliśmy w drogę.
Po drodze zatrzymywaliśmy się na "punktach patrolowych", gdzie
druhna Amelka, druhna Marysia i druhna Kaja przekazywały nam kolejne wiadomości, wskazówki i zadania od Zajączka Wielkanocnego. Zadania te miały na celu sprawdzenie naszej zdobytej dotychczas zuchowej wiedzy.
Największą zagadką był jednak MIŚ - Maskotka naszej szkoły, którą wielokrotnie spotkaliśmy tego dnia na trasie. Nie odzywał się do nas słowem, czasami jedynie pomachał łapką , czasami zatańczył , czasami przemknął nie zwracając na zuchy uwagi - a może nam się tak tylko zdawało???
MIŚ przemówił dopiero na zakończenie. Nasz tajemniczy i wyjątkowy gość zostawił u niego kolejną wiadomość. Jak się okazało, Zając ma bardzo dużo obowiązków związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi , dlatego pospieszył do innych czekających na niego dzieci, a ORLIKOM za wzorowe ukończenie trasy Biegu Patrolowego pt. "W poszukiwaniu Zajączka Wielkanocnego" oraz bezbłędne wykonanie zadań na punktach patrolowych zostawił DYPLOM!!! Na sam koniec każdy zuch otrzymał słodką niespodziankę od kicającego gościa.
Mamy nadzieję, że za rok Zajączek na dłużej zagości w naszej szkole i przyłączy się do wspólnej zabawy i śpiewania zuchowych piosenek.
My zaś nasz pierwszy Bieg Patrolowy zapisujemy w pamięci i czekając na kolejne zuchowe przygody życzymy wszystkim Uczniom i Pracownikom Przasnyskiej "Trójki" Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniej zbiórki Gromady Zuchowej "Orliki".