Czy lekcje podsumowujące dany dział muszą być nudne? Otóż nie!

31 marca 2022 r. na lekcji języka niemieckiego uczniowie klas ósmych powtórzyli wiadomości z zakresu "In der Stadt" ("W mieście") metodą STACJI DYDAKTYCZNYCH.
Stacje dydaktyczne to jedna z wielu metod aktywizujących, pozwalających w ciekawy sposób utrwalić i sprawdzić zdobytą wiedzę z aktualnie omawianego materiału. Niesie ona za sobą szereg zalet, takich jak PEŁNE ZAANGAŻOWANIE UCZNIÓW podczas lekcji. Zadania są rozłożone w różnych miejscach sali - każde ćwiczenie to inna stacja. Nikt nie siedzi w miejscu, tylko przemieszcza się między stacjami i rozwiązuje zadania. Dużym plusem jest to, że nie ma ściśle określonej kolejności. Każdy decyduje, które zadanie wykona jako pierwsze, czy zrobi je samodzielnie, albo w parze: z kolegą lub koleżanką.
Wszystko to odbywa się w przyjemnej i swobodnej atmosferze. Tak było tego dnia w klasach: 8a, 8b oraz 8c.