Niewidzialna wystawa i zabawa na lodowisku

We wtorek 26 stycznia 44 uczniów naszego szkoły udało się na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały panie: Anna Andrejczyk, Małgorzata Kulesza i Dorota Matuszewska.

Pobyt w stolicy gimnazjaliści rozpoczęli od zwiedzenia „Niewidzialnej wystawy”. Zaciekawieni, ale też nieco zaniepokojeni, spędzili kilkadziesiąt minut w pomieszczeniach pogrążonych w zupełnej ciemności, gdzie musieli poradzić sobie w codziennych sytuacjach bez użycia zmysłu wzroku. W świat osób niewidzących wprowadzili uczestników wycieczki przewodnicy – ludzie niewidomi lub niedowidzący, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach, trudnościach, jakie napotykają i sposobach radzenia sobie z niepełnosprawnością. Była to niezwykle cenna lekcja empatii i wrażliwości.

Następnie gimnazjaliści udali się na Stadion Narodowy, gdzie przez ponad godzinę korzystali z tamtejszego lodowiska. Dla niektórych były to pierwsze próby jazdy na łyżwach, inni zaś zaprezentowali swe imponujące umiejętności. Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy uczestnicy, wciąż pełni energii, udali się do kina, w którym, podzieleni na trzy grupy, obejrzeli wybrany przez siebie film: „Moje córki krowy”, „JOY” lub „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.