II i burzy mury

Uczniowie klasy II i w ramach projektu edukacyjnego „Tacy sami, a ściana między nami” wraz z opiekunem Panią Beatą Płachtą i wychowawczynią Panią Renatą Śliwkowską organizują spotkania integracyjne z osobami niepełnosprawnymi, które mieszkają w Przasnyszu.

Pierwsze z nich odbyło się 7 stycznia w naszej szkole. Gośćmi byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. Gdy już wszyscy się sobie przedstawili, rozpoczęły się gry z chustą animacyjną i tańce. Po pozytywnie wpływających na atmosferę zabawach wszyscy usiedli w kręgu, by zaśpiewać kilka kolęd. Uczniowie i nauczyciele podziwiali radość wypisaną na twarzach przybyłych i szczerze wyrażaną słowami. Na zakończenie wizyty odwiedzających czekała niespodzianka – nikt nie opuścił murów szkoły bez upominku.

Otrzymawszy zaproszenie, 12 stycznia uczniowie udali się z rewizytą do siedziby ŚDS. Przywitano ich już w progu. Pani Dyrektor Joanna Cieślik zapoznała przybyłych z historią placówki oraz wspomniała o zrealizowanych projektach. Ogromne wrażenie na członkach grupy projektowej zrobiły niezwykle ciekawe i profesjonalne filmy (http://mopsprzasnysz.pl/sds/index.php?id=106), których twórcami są uczestnicy zajęć organizowanych przez Dom. Później znalazł się też czas na rozmowy i poczęstunek.

Obie strony deklarują chęć podtrzymania znajomości. Uczniowie wiele wynoszą ze wspólnych spotkań, więc już planują kolejne. Pod wpływem pozytywnych wrażeń, których źródłem była owa integracja, kilka dziewcząt zasiliło szeregi wolontariuszek.

Serce rośnie... Cieszę się, że pracuję z tak wyjątkową młodzieżą – stwierdza opiekunka projektu Beata Płachta, która z entuzjazmem obserwuje efekty działań podopiecznych.